Origanum vulgare ja Achillea millefolium

Korjasin niidult punet ja raudrohtu. Mets niidu ümber raksub, kriiksub ja lõhnab. Vapustav ja vabastav tunne seista ning kuulatada. Parmud maanduvad nahal ja kärbsed lendavad otse ninna. Silmad kinni raputan end nendest „puhtaks“, aga hetke pärast näen punetavat hammustust käel. Mis ei tapa, teeb tugevaks. Reegel on see, et mitte kratsida.

Pune on väga aromaatne taim. Pärast punetaime  paberilelaotamist sõin 2 viimast vanaema küpsetist külma piimaga. Jah, punetaim oma aromaatse lõhnagaja  tekitab ning kasvatab isu. Nii need küpsetised nahka pistsingi.
Raudrohu jagasin mitmeks väiksemateks bukettiks, sidusin niidiga kokku ja riputasin pea alas pidi üle korteri kuivama. „Raudrohulõhn“ on üsna vänge, see tekib peamiselt eeterlikust õlist.

Talveks olen üsna hästi varustatud. Melissi ja münti kuivatan saamuti lisaks. Sügavkülmas on noored  kuusevõrsikud, vaarikas ja mustsõstar. Must vaarikas valmib, mustikaid tuleb ka korjata. Loodusega ja looduses on hea. Rõõm, et nii palju on veel valmimas, ahheheeei!

0
spinner