free of expectations

img276

Käisin eile raamatukogus ja võtsin lugemiseks “Kreeka müüdid” I ja II, “Milarepa – Tiibeti suur joogi“, Maurice Maeterlincki “Tarkus ja saatus” ja “Mütoloogia. Maailma müüdid ja legendid“. See on eestikeelseks lugemisjanu kustutamiseks. Strugatskid toidavad hetkel vene keeles. Jah, mõni õhtu vajan lugemist vene keeles, samal õhtul jätkan mõnikord eestikeelse raamatuga — või vastupidi.
Lõpetasin eelmisel nädalal 2 raamatut: “Härja jälgi mööda. Chan-budismi tee tänapäeva hiina õpetaja järgi” ja “Paljaks kooritud. Kikivarvul mööda ökoelu takistusriba“, mõlemast kirjutan mõni teine päev.

Ja kui parajasti ei loe, siis vahin aias taevast ja pilvi või leban kodus pimedas diivanil ning kuulan rohutirtsude orkestrit. Ujun loiduse ja laiskuse vetel. Midagi ei oota taevalt ega pilvedelt, nad on seal nagu nad on.

Talvepuud said ka kenasti keldrisse ära laotatud, ahi magab magusas suveunes.

Viimastel päevadel vihma ja veidi jahedamate õhtute/ööde tõttu on näha hõljumas udu. Armastan udu. Põldude, jõgede, niitude kohal hõljuvat udu. Metsad mattuvad udusse. Rongijaam on udus. Puhas värskendav udu.

0
spinner